Dva Divoši, Foglarovky a Ransome

27. března 2013 v 19:11 | mstitel |  RECENZE
Indiáni, zálesáci, lidi žijící v přírodě. Když jsem byla malá, hodně jsem snila o takových "povoláních", jako jsou právě lovci, cowboyové (v mém případě spíš cowgirl), piráti, pašeráci a podobně. Proto jsem se tak zamilovala do Dvou Divochů, Chaty v jezerní kotlině, Hochů od Bobří řeky, nebo pirátů Amazonky a cestovatelů z Vlaštovky. O každém z těchto příběhů bych chtěla něco napsat a vzdát jim poctu.
Pane Setone (autor Dvou Divochů), vám bych chtěla poděkovat za všechny rady ohledně táboření. Přestože jsem nikdy týpí nestavěla a na vycpávání sov či jiných živočichů asi nemám žaludek, ta knížka je úžasná. pro všechny, kdo ji nečetli: Jestli chcete tábořit trochu "divoce" je to nejlepší příručka jakou znám. A kdo řekne že ne, tomu pustím po zádech gajaskútu.
Chata v jezerní kotlině je krásný a dojemný příběh. Opět je o přátelství dvou chlapců, Ludvy a Pavla a určitě stojí za přečtení.
Hochy od Bobří řeky asi nemusím představovat (je to povinná četba tuším sedmé třídy) a tam jsme s kamarády našli spoustu her a perfektních nápadů na zábavu.
A konečně, Vlaštovky, Amazonky, Skarabi a Klub Lysek. Jejich autor, pan A. Ransome patří dodnes mezi mé oblíbené spisovatele. Protože o jejich dobrodružství pojednává třináct knížek (četla jsem všechny), bylo by to na dlouho. Nejvíc se mi asi líbila Holubí pošta, Velká šestka, Záhadné vody, nebo Zamrzlá loď kapitána Flinta. A mojí oblíbenou postavou byla Nancy, kapitán lodi Amazonka, postrachu všech moří.

To je ode mě asi všechno, děkuji za pozornost a pokud máte nějaké z těchto knih také rádi, zanechte mi svůj názor v komentářích!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama