Kapitola čtvrtá

26. dubna 2013 v 21:24 | mstitel |  Pomsta Krve
Před Sunnikou stála celá rada Jmenovaných. Šest draků s čestným jménem. Mezi nimi i Eaglehorn Stínový Mudrc. Donedávna byl sedmý Gargalius Ohnivý Blesk. Jako vůdce měl právo veta, pokud šlo o rozhodování. Teď neměl divoké a pomstychtivé draky kdo krotit. Sunnika se nebála, ale rozhodně by byla radši někde jinde.
Promluvil na ni Tarikus Tichý Lovec. "Myslím, že by tě zajímalo, proč jsi tady." Kývla. Nevěděla, jestli se čeká, že něco řekne, takže mlčela.
"Rada stojí před důležitou otázkou. Pohled na lidi se u většiny draků zásadně změnil. Asi víš, kam tím mířím." Sunniku polilo horko. Věděla. "Rada rozhodne, jestli tu můžeš zůstat."
"Jakýpak rozhodování. Proradný člověk je to!" vykřikl Robar Větrná Smršť.
"Jen klid, můj bratře," mírnil ho Eaglehorn.
"Nesmíme si ji tu nechat," řekl další drak.
"Je to víc drak, než člověk. Není možné, aby se s lidmi spojila, když tu vyrostla. Myslí jakoo my, cítí jako my. Je jednou z nás. Ničím nás nezradila, namáme právo ji vyhnat," hájil ji Eaglehorn.
"Navíc byla svěřenkou Gargalia. Nebylo by uctivé k jeho památce vyhnat někoho, komu Gargalius věřil," přidal se drak s tmavě modrými šupinami.
"Ne, ať zmizí. Nechceme tu člověka. Gargalius kdysi jednal proti vůli rady, když si ji vzal k sobě. Říkal: Nevinné lidské dítě nám neublíží. Byla ztracená a nikdo ji hledat nebude. Není nebezpečná. Hloupost! Je to hrozba!
Te'd byli členové rady tři proti třem. Jak ale diskuse pokračovala, Sunnika si uvědomila, že je to ještě trochu složitější. Někteří draci sice ke Gargaliovi necítili moc sympatií, ale k lidem také ne. To byl Robar a Asox Ostrý Trn. Idarion Bílý Měsíc měl Gargalia nejspíš opravdově rád a proto byl nevraživý vůči lidem. Tarikus byl z jejího pohledu moudrý drak, který měl Gargalia v úctě a ctil tedy i jeho rozhodnutí ujmout se Sunniky. Podobně nejspíš smýšlel i Belenis Noční Šelma. Eaglehorn znal sunniku nejlépe a věděl, že není hozbou.
"Říkám vám, že ji tady nechceme!"
"Není důvod posílat ji pryč!"
Sunnika pozorovala slovní potyčku, ale po nějaké chvíli už prostě musela zasáhnout. "Můžu něco říct?" zeptala se. Žádný z draků si jí nevšiml. "Můžu něco říct?" zakřičela a tentokrát se k ní otočili. "Díky. Chci říct, že je zbytečné, abyste se hádali. Já ke své porevní rase cítím stejný odpor, jako vy. jsou nečestní a zbabělí. Ale já jsem jedna z vás, prosím, vždyť to víte," snažila se je přesvědčit, "ovšem, pokud mi přikážete abych odešla, půjdu, abych dokázala, že se vůli Rady neprotivím," dodala po krátkém zaváhání.
"Nevidíte, co ělá?" vykřikl Robar, "Vtírá se vám do přízně! Pošlete ji pryč!" A znovu začala hlasitá válka argumentů. Sunnika si ale nebyla jistá, jestli si svým výstupem pomohla. Začalo to totiž vypadat, že Belenis je stále nejistější.
"Ctíš Gargalia. To ho nechceš pomstít?" přesvědčoval jej Robar.
"Na vrahovi jistě, ale ona je nevinná!" namítl Eaglehorn.
"Celý jejich rod je vinen!" nedal se Robar.
"Celý rod je vinen,"opakoval nepřítomně Belenis. "nemá tu co dělat."
Eaglehorn a Tarikus se po sobě sobě podívali. prohráli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaká rasa se vám zdá nejsympatičtější?

Lidé
Elfi
Trpaslíci
Skřeti
Draci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama