Halt

3. listopadu 2013 v 15:28 | mstitel
Jméno postavy: Halt
Jeho povolání: Hraničář
Jeho příběh: Až v pozdějších dílech se čenář dozvídá o Haltově minulosti a ani tehdy Halt jistě neodhalí vše. Byl synem krále Clonmelu. Jeho bratr, dvojče Ferris toužil po trůnu a pokusil se Halta několikrát zabít. Nikdo to Haltovi nevěřil, snad jen jeho mladší sestra (jméno v knize není). Nakonec Halt usoudil, že bude nejlepší odejít a utekl do Araluenu, kde se spřátelil s hraničářem Crowleym. V té době byl hraničářský sbor nahlodaný a rozdrobený. Pravých hraničářů bylo málo. Nakonec se ale podařilo hraničářský sbor oživit a vrátit mu jeho původní jméno.
Při velké válce s Morgarathem se zdálo, že je vše ztraceno, ale Halt převedl kavalerii přes brod, který Morgarathovi vojáci neznali. Tento jeho zásah přinesl Araluenu vítězství.
Haltovým prvním učněm byl Gilan. Potom učil Willa a s ním zachránil Araluen před nejednou hrozbou. Později se oženil s lady Paulinou, královskou diplomatkou.
Jeho osobnost: Je to uzavřený starý mrzout, ale je to "správnej chlap". Pro Willa bylo během jeho učňovských let největší odměnou, když se Halt usmál a to se stávalo zřídka.
Charakteristický citát: Ty jsi jen učeň, ty nemáš co myslet!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama