Kapitola sedmá

15. prosince 2013 v 19:44 | mstitel |  Pomsta Krve
"Jak jsi, zatraceně..." začal Haris, ale Eterair ho předběhl: "Jsi průhledný jako vodka, princi. Není složité odhadnout, co uděláš. Správně bych teď měl jít za Tychonem, aby tě poslal hezky zase domů za panem otcem."
"To ne!" zarazil ho princ, "Chci zjistit, o co tu jde. Nechci sedět na hradě a čekat, až nás draci napadnou a vydrancují naše města!"
Eterair si ho pobaveně změřil. Napadlo ho, že princ je možná o rok nebo dva starší, než on sám. Jistě se učil šermovat a střílet, docela určitě jej vyučovali ti největší mistři, ale proti osmi letům výcviku, která podstoupil mladý zvěd a následujícím dvěma rokům, během nichž se vyšplhal na svoji stávající pozici, to bylo jako nic.
"Ano, je jasné, že ty s tím něco naděláš, když selžou i generál, pětice zvědů a čtyři oddíly vojáků," řekl mu, "To spíš přijdeme o následníka trůnu a co potom?"
"Dej s tím pokoj! Já vím, že nic nezmůžu, ale prostě se nehodlám válet, zatímco všechno důležité se děje tady!" rozkřikl se Haris, ale radši si hned zase sednul, protože někteří vojáci se po nich začali otáčet.
Mladý zvěd sklopil zrak. Chápal Harisovy pohnutky. Sám by nedokázal jen nečinně přihlížet, zatímco ostatní by byli v boji. Princ ale musel pochopit, co je jeho úkolem. A že pro nikoho není snadné nést svůj úděl. Jakmile se ale pokusil to Harisovi vysvětlit, ten se zvedl a se zlobným plamenem v očích prohlásil: "Nemáš pravdu. Není žádný osud. Svoji cestu si chci určit sám. A nezabránš mi v tom ani ty, ani Tychon, ani můj otec!" Nato odešel. Eterair složil hlavu do dlaní a zaklepal s ní. Proti takové býčí lebce neměl žádnou šanci. Co by teď měl ale udělat? Opravdu bylo rozumné jít za Tychonem, který by nepochybně poslal prince zpátky? Možná by bylo rozumnější počkat... Zvědové se učili, že se musí zvážit všechny možnosti a dovést všechny alternativy do důsledků.
Jaké důsledky by to mělo, kdyby prince prásknul generálovi? Pravděpodobně by ho ozbrojená eskorta odvedla na hrad. Pak si uvědomil, že se to stejně dříe nebo později stane, protože Delan králi ohlásí, že je princ s oddíly. princ to nemusí vědět. Snad bude Delan rychlý a celá tahle nepříjemnost se brzy vyřeší. Snad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama