Královská Hraničářka

15. února 2014 v 19:01 | mstitel |  RECENZE
KONEČNĚ! Dvanáctý díl série Hraničářův Učeň Johna Flanagana je v češtině v knihovně! Tak jsem si ho hned půjčila a tady máte můj názor:
Oficiální popis na přebalu:
John Flanagan předkládá velkoleý návrat do světa Hraničářova učně. Ale to, co se přihodilo od našeho posledního setkání s Willem a jeho přáteli, vás možná vyleká! Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté, co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného, než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhne - a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout.
Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svo pomstu, nebo zachránit nevinné životy. V nejnovější knize série Hraničářův Učeň je v sázce víc, než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor?

A co na to já? Knihu jsem přečetla během tří nebo čtyř hodin (455 stránek) a skoro pořád se smála (až na některé vážné a smutné pasáže). Flanaganův humor je skvělý a jak je uvedeno v popise, tahle knížka má do sebe něco víc. Něco víc akce, něco víc sentimentality (hlavně když si Will uvědomuje, že se chová úplně jako Halt), něco víc rovnoprávnosti! Už od prvního dílu mě štvalo, že v hraničářském sboru nejsou holky. No a konečně tu jedna je! A skvělá. Dokonce se naučí pít kafe. Sice zaponěkud hloupých okolností, ale naučí se to.
Willa je mi hrozně líto. Ta tragédie - nechci prozrazovat co se stane - ho opravdu zasáhla. Jakoby to ani nebyl on. Ale jeho nová učeňka byla první, kdo ho dokázal doopravdy rozesmát. (Uvařila kafe z neumletých zrníček! Trdlo! :D)

Hodnocení: Akce:***** ("hraničářův den se skládá z dlouhých hodin čekání a několika sekund akce" - Maddie) Děj:**** Láska:***** (přestože tu nejde o romantickou lásku, ale o bolest ze ztráty) Napětí:*** (za předvídatelnost některých dějových zlomů)
Celkem: * * * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama