Březen 2014

TPG - Beethoven's 5 secrets

30. března 2014 v 13:04 | mstitel |  RECENZE
Don't only practice your art.
But force your way into its secrets.

Cesta do minulosti

29. března 2014 v 11:25 | mstitel |  ÚVAHY
"Jistě všichni dobře víte, že do budoucnosti se kvůli kontinuu cestovat nedá," prohlásil profesor Neumann, starý prošedivělý pán s bílým plnovousem a brejličkami posazenými na dlouhém orlím nose.
"A co Návrat do budoucnosti, pane?" vykřikl kluk sedící za mnou. Myslím, že se jmenoval Jim, nebo John, kdo ví. Profesor se usmál. "Schvaluji váš zájem o cestování časem, pane Ferdingu. Ovšem měl byste vědět, že existují mnohem spolehlivější zdroje než druhořadé dobrodružné filmy." Pak se otočil zpátky k tabuli a pokračoval.
"Díky stroji času se můžete přesunout v podstatě kamkoli do minulosti, ale dejte si pozor. Budoucnost není napsaná, jak víme. Minulost, naproti tomu, je jasně daná. Čím dále do minulosti postupujete, tím větší změny svou přítomností napácháte." Přejel očima postupně po každém z nás, šesti kadetů Akademie Času. "Pevně doufám, že vy, pečlivě vybraní, budete ke svému úkolu přistupovat zodpovědně."
Jistě. Byli jsme elita, utajení vědci a cestovatelé v čase. Zlepšit budoucnost, chránit přítomnost, ctít minulost. To je naše motto. A kdo se jím řídí, ten přežije.

Prostě jenom další střelený nápad na příběh. Spíš ho ale nebudu rozvíjet. Trochu moc se to podobá Deníkům Světů (to si přečtěte, máte-li zájem)...

Kapitola Jedenáctá

21. března 2014 v 13:00 | mstitel |  Pomsta Krve
Zastavili až k ránu. Sestvim by byl ochotný letět ještě déle, ale Sunnika byla proti. Nechtěla, aby se vyčerpal hned na začátku. Byli už skoro u hranic Dračích hor, takže měli dost času, aby se odtud dostali. Sunnika se uložila pod stromem, Sestvim zažehl malý oheň a stočil se kolem dívky, aby měla větší pohodlí.
"Zítra opustíme dračí území," zabručel drak, protože vycítildívčiny obavy.
"Ještě pořád se můžeš vrátit," zopakovala. Sestvim si jen odfrkl a natáhl krk, aby ulevil namáhaným svalům.
"Jasně. Nechceš se hádat." Opřela se zády o drsné šupiny, zářící světlem ohně. "Já jen... opouštíš všechno. Svoji rodinu, domov, věci, které jsi měl rád. Kvůli mě. Kvůli..." hlas se jí zadrhl, "...člověku. Nezdá se ti, že možná, kdyby ses rozhodl jinak... že by to bylo lepší? Nazvou tě zrádcem tvé rasy. Jenom kvůli mě. Nepřipadá mi to správné." Otočila se, aby se na Sestvima podívala, ale drak měl zavřené oči a zdálo se, že spí. Nejdřív se zakabonila, ale pak jí došlo, že mluvit dál o tom, že by se měl vrátit, je zbytečné. Ať už je vzhůru, nebo ne.
"Budu to brát jako odpověď," usmála se, "Díky, že půjdeš se mnou, bráško."
***
Probudil ji pohyb. Sestvim zvedl hlavu a zavětřil. "Myslím, že máme společnost," zabručel.
"Koho?" zeptala se.
"Letce. Je jich víc. Možná šest."
"Vědí o nás?"
"Docela určitě."
Potichu se zvedla a založila šíp do luku. Naučila se s tou zbraní zacházet, protože kdyžý se pohybujete mezi dravci a sami nemáte žádný způsob, jak bojovat, život je zatraceně těžký. Radši čekala problémy, protože věděla, co si někteří draci myslí o jejím vyhoštění. Robar by ji byl nejradši zabil rovnou a Idarion nejspíš sdílel jeho názor.
Teď už i ona zaslechla zašumění obrovských křídel a kosek od nich zapraskaly stromy, jak se letci snesli na zem. Bylo jich sedm. A vedl je sám Robar Větrná Smršť.

Desetidenní detoxikace - den 10.

21. března 2014 v 11:49 | mstitel
Tak nějak se mi to zpozdilo, protože jsem odjela do školy a tam se k počítači skoroo nedostanu... Každopádně poslední den ve škole proběhl naprosto bez problémů. Holky si trochu dělaly srandu, ale pár jich i říkalo, že by si to rády vyzkoušely. Moje skóre je deset čísel v pase a tři přes zadek, podotýkám za deset dní a bez cvičení a, i když se tomu nechce věřit, bez hladovění. Přemýšlím, že bych začala cvičit, koneckonců, už jsem se pouštěla do Shredu, ale druhý level mě po třech dnech odradil, tak bych to mohla vyzkoušet znovu... A mám "spoustu energie" jak říká Peter Glickman :D

Lapač snů o jídle

21. března 2014 v 11:44 | mstitel |  ÚVAHY
Ještě se přidržím svého témata detoxu, protože za těch deset dní bych takový lapač snů docela uvítala. Aby bylo jasno - neměla jsem hlad, ale prostě se mi o jídle v jednom kuse zdálo. O obědě u babičky, rautu v ZUŠce, chilli con carne, jak ho umí ségra, nebo o opíkání u tety (to se vždycky strašně přejím :)) A fakt jsem nevěděla co s tím. Hlavně jsem pak měla ráno takový hrozně provinilý pocit, že jsem ten detox nedodržela, že jsem to nezvládla a tak vůbec... grrr.
Mimochodem, od zítra už baštím normálně a dneska si vařím zeleninovou polívčičku :) Pořád přemýšlím, co bych si dala, ale kupodivu nemám chuť na nic vyloženě nezdravého, co jsem jedla před tím, než jsem se do detoxu pustila. Hurá. :D

Desetidenní detoxikace - den 9.

19. března 2014 v 14:19 | mstitel
Dneska jsme se ráno někam chystali, takže jsem večer vynechala projímavý čaj, i slanou vodu. Jsem ostuda, ale nedá se nic dělat. Dopolední povinnosti splněny, měla jsem příííííšernej hlad, protože jsem si nemohla vzít šťávu s sebou - s jídlem se tam prostě nesmí. Chvílemi jsem měla pocit že omdlím. Asi to jde - omdlít z hladu - že? Takže jsem pak vypila dva půllitry na jeden zátah a byla jsem spokojená. Taky jsem musela balit, protože večer odjíždím do školy. Chjo. Vzala jsem si s sebou citrony, abych jich měla dost i na pondělí, než půjdu nakoupit, a taky všechno ostatní... až na čaj. Můj milovanej mátovej čajíček zůstal doma.
Pokračování zítra...

Desetidenní detoxikace - den 8.

19. března 2014 v 14:08 | mstitel
Dneska jsem projížděla všelijaké stránky, ohledně detoxu a zjistila jsem, že existuje tisíc a jeden způsob. Jsem ale ráda, že jsem si vybrala tohle, protože v těch ostatních se jí buďto ještě výrazně míň, nebo naopak víc, ale přípravě jídla se věnuje velká pozornost. Já na vaření vážně nejsem, takže do něčeho takového bych se asi nepouštěla. Navíc, z těch detoxů, při kterých nemusíte hladovět, je tenhle jeden z levnějších. Javorový sirup sice levný není, ale oprotii jiným věcem zmíněným v těch článcích je to docela rozdíl.
Pokud váháte, můžu vám tuhle kůru vřele doporučit - teď jsem si jistá, že jsem se rozhodla správně:)

Pokračování zítra :)

Desetidenní detoxikace - den 7.

15. března 2014 v 12:49 | mstitel
Den sedmý proběhl bez zvláštních událostí ;) Akorát jsem musela nakoupit další třii kila citronů a zásobu javorového sirupu až do konce kúry, protože je pátek a v pondělí (den 10.) už budu ve škole, takže si nic nového kupovat nebudu. Ve zdravé výživě mně nakrkli, protože javorový sirup měli jen grade A (nejlepší je C). Ale koupila jsem ho a dávám si ho o trochu víc, protože je méně sladký. Bohužel to, že C mají i v Bille jsem se dozvěděla pozdě. :/. Ségra mi dělá naschvály. Žere přede mnou čokoládu a mlaská. Chjo. No nic, už zbývá jen pár dní, tak musím vydržet :)
Pokračování zítra :)

Desetidenní detoxikace - den 6.

14. března 2014 v 11:39 | mstitel
Ve dni šestém se zaměřím na pozitivní přínosy celého detoxu. Předně - to je vidět na první pohled - se mi přestal mastit obličej! Předtím jsem na to zkoušela všemožné fígle a nic nezabíralo a teď nemám na nose jediný pupínek. Juchů. Pak je dost důležitý problém hubnutí. To není pimární funkcí téhle kůry. Ale jelikož nedostávám do těla tolik škodlivin jako obvykle, musí při každodenních činnostech spalovat zásoby. Výsledek je: 1. den jsem měla míry 104 - 98 - 108 (fuj). Teď mám 100 - 92 - 106. Na zadek to nějak nezabírá ;).
Pokračování zítra :)
P.S. Jsem za půlkou - Hurá!

Desetidenní detoxikace - den 5.

13. března 2014 v 14:02 | mstitel
...A dny se mi začínají slejvat. :D Ale ne. Ráno přijela prababi, musela jsem s ní na úřad a když jsme se vrátili, tak jsem byla úplně vyčerpaná, takže jsem si udělala dvojtou dávku citronády. Ptala se mě, co to mám, tak jsem jí řekla tu jednodušší část. To byla chyba. Nejenomže sprdla mě, ale taky seřvala mamku na dvě doby, že mě takhle trápí a vůbec... Přitom to byl můj nápad a nijak netrpím, spíš naopak. A pak mi pod nos strkala takový ty v čokoládě máčený perníčky, co mi nechutnaj ani normálně. A kdybych jí neřekla, že se pozvracim, když teď něco sním, tak by to snad do mě nacpala násilím. Chjo. Nicméně, odolala jsem! Succes! :D