Kapitola Devátá

2. března 2014 v 16:39 | mstitel |  Pomsta Krve
Černovlasý elf projížěl Bílým lesem. Jeho jméno bylo Batario. V duchu se stále vracel k tomu, co se odehrálo v královském hradu. Vždyť vlastně pánu Dareiovi žádnou zprávu nepřináší. Král lidí vypadal zprávou o Gargaliově smrti upřímně překvapen. Předstíral to snad? Mladý elf se to neodvažoval odhadnout. Lidé jsou možná prolhaní a nepoctiví, ale stejně, jako to řekl v hradu, i teď musel přidat: ale ne všichni. A král mu připadal... starý a moudrý, aspoň na člověka, a spravedlivý, čestný, jak jen někdo té rasy může být. Nechtělo se mu předstoupit před pána Dareia s tak chabou zprávou, ale nic jiného dělat nemohl.
Zašustilo křoví a Batario se v sedle nepatrně nahnul, aby mohl snáze sáhnout po luku na zádech.
"Kdybych byla nepřítel, byl bys mrtvý, bratříčku," zvolal zvonivý hlas zpoza křovin a ze spletitých větviček vystoupila elfka. Byla Batariovi až neuvěřitelně podobná, jen měla tmavě hnědé vlasy a o trochu ženštější tvary.
"Tavail! Ty jsi přece jediná, kdo by se ke mně dostal takhle nepozorovaně!"
Batario sesedl a objal svou sestru.
"Vracíš se brzy," řekla elfka, "Získal jsi odpověď od krále lidí?"
"Vlastně... ano i ne a ty víš, že ti to stejně nesmím říct," odpověděl rozmrzele. Tavail se usmála. "Samozřejmě. Já přeci vůbec nevyzvídám."
"To je dobře," odpověděl elf. Pak jí nabídl ruku a pomohl jí do sedla za sebe. Kůň zryvhlil do cvalu, takže už nemohli mluvit. Jak se přibližovali k elfským sídlům, koník zrychloval. Pobízela ho naděje na teplou stáj a seno a vodu, takže dorazili docela brzy. Batario sesedl a pomohl Tavail dolů. Zvládla by to sama, ale byla to slušnost a zdvořilost byla mezi elfy velice důležitá.
"Až promluvíš s pánem Dareiem, vrať se domů," řekla dívka, "Chci ti něco důležitého povědět."
Přikývl. Tušil, co to bude, a přijímal to s odevzdaností, protože svůj nesouhlas vyjádřil už dávno. jestli na to skutečně došlo, už s tím stejně nic nenadělá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama