Duben 2014

David, středa 27.6.

26. dubna 2014 v 20:00 | mstitel |  Deníky Světů: Psanec
Zlobu cítím zlomek vteřiny před tím, než udeří. Do Andrey na přechodu vráží velký černý citroën. Náraz ji odhazuje o několik metrů dál. Brzdy zaskřípou, ale auto nezastaví, velikým obloukem ji objede a za děsivého zaburácení spojky vyrazí dál. Rozběhnu se k bezvládně ležící Andree, ale to už se sama od sebe zvedá. Má ruku v pásce, asi je to následek včerejšího útoku zloby.
Sehnu se k ní a pomůžu jí na nohy. Na oblečení má mokré skvrny od toho, jak spadla. Z drdolu se jí uvolnilo pár pramenů vlasů a spdají jí promočené přes obličej. Podívá se na mě, jakoby mě viděla poprvé.
"Asi bychom měli jít... do Zingary."

Divergence - film

25. dubna 2014 v 13:57 | mstitel |  RECENZE
Prostě nemůžu koukat na filmy, ke kterým jsem četla knížku. Jo, vcelku se toho drželi, ale jsou tam věci, které mě štvou. Scéna s Edwardovým okem, "Je to jen pískle", a střílení do muffinu tam chybí, i když to by se dalo přežít. Spíš mi vadí přeskládání chronologie jednotlivých událostí a chabá návaznost. Taky trochu jinak pojali frakce, což by taky nevadilo nějak příliš, ale Neohrožení nebyli primárně vojáci. To z nich udělala až simulace. Takže to "Poslouchej bez otázek, nebo končíš" mi tam nesedí.
Na druhou stranu, pojetí simulace ve smyslu "Nedělej, co by udělal divergentní, chovej se jako neohrožený" se mi líbilo. Neříkám, že je to lepší, než v knize, ale je to přinejmenším zajímavý a... tak trochu i logický. Takže to je plus. Přestřelky jsou docela dobře zmáknuté a scéna s naočkovaným Čtyřkou je taky dobře udělaná. Moc jsem od toho filmu nečekala, takže nezklamal a možná dokonce i trošičku překvapil ;)
P.S. Kdo to srovnává s Hunger Games, ten nic nepochopil.

Píseň v poušti

22. dubna 2014 v 20:30 | mstitel |  POEZIE
Zaznělo tónů pár,
Teskných zachvění strun.
Přeci nejsem tak stár
Na cestu vprostřed dun,
Kde písek přesýpá
Hodiny věčnosti,
Hudba se ocitá
Z ničeho, z marnosti.
Jen jeden slabý zvuk
Putuje skrze pláň.
Radši už ani muk -
Mou písní Ty se staň!
Písek nás obklopí,
Jenž všechno přikrývá .
Kdo píseň pochopí,
Lásku svou vyzpívá.

TPG - Arwen's Vigil

16. dubna 2014 v 16:11 | mstitel |  RECENZE
Další, trochu jiná, pomalejší, ale opět naprosto skvělá a nenepodobitelná skladba od Piano Guys.
Enjoy :)

Andy, středa 27.6.

12. dubna 2014 v 20:00 | mstitel |  Deníky Světů: Psanec
Už zase musím do školy. Nejradši bych se na to úplně vykašlala. Ještě pořád prší. Nesnáším pláštěnky a deštníky. Mokrá mikina se mi za chvíli lepí k rukám. Když přijdu do šatny, Tony Zavadil o mě nezavadí, nýbrž do mě vrazí tak, že mě namáčkne na zeď, na věšáčky. Zatímco si mnu rameno, do kterého se mi jeden z háčků zapíchl, sundám si boty a srovnám je pod lavičku. Nato kolem mě Zavadil znovu prosviští a když se tentokrát stihnu uhnout, aspoň mi rozkopne srovnané boty.
"Bacha, blíží se Daharka!" slyším ze třídy. Zhluboka se nadechnu a zamířím do jámy lvové. Už jenom tři dny, utěšuji se.
Jakmile vstoupím do třídy, většina lidí se začne tiše bavit mezi sebou. Vím, že mluví o mně. Cítím na sobě pohledy všech, hlavně na své levé ruce. Člověk by myslel, že za ty tři roky v téhle třídě se je naučím nevnímat, ale pořád mne dokáže zcela spolehlivě znechutit a otrávit jejich jedovatost, škodolibost a v některých případech i vyložená nenávist.

TPG - Kung Fu Piano: Cello Ascends

12. dubna 2014 v 15:22 | mstitel |  RECENZE
Moje nově nejoblíbenější video od Piano Guys - poslouchám ho od rána :)
Je úžasné, jak tam dostali ty japonské melodie a přitom to zůsalo čistě klavíro-cellové :D
Užijte si Kung fu piano :)

PSANEC

6. dubna 2014 v 22:51 | mstitel
Tak jo. Jestli vůbec někdy podniknu tu cestu, o které se chystám psát, bude to až v létě. Ale já mám inspiraci teď! Takže mám pro fanoušky (spíš toho jednoho, čau Jani :)) Deníků Světů dobro zprávu.