Písně, co znamenají vzpomínku

16. srpna 2014 v 18:15 | mstitel |  ÚVAHY
Po nádherném týdnu stráveném s nejlepšími přáteli se loučím. Na jednu osobu se ale dívám déle, než na ostatní a tisknu jí ruku silněji, než bych asi chtěla a zadržuji slzy.
Je to osoba, která hraje na kytaru jako nikdo. Dokáže mě rozplakat, rozesmát, naštvat i usmířit. A zpívá... líp než slavní zpěváci.
Vždycky když už pozdě v noci oheň vyhasínal a lidé se rozcházeli, zbylo nás jen pár a já už nemohla bubnovat, protože mě jednak bolely ruce a jednak se to k písničkám, které se zrovna hrály moc nehodilo, jsem tuhle osobu prosila, aby mi zahrála písničky, které si už pokaždé spojím s tímhle létem.
Pohádka od Plíhala u našeho ohně ožila, recitativ zpívala ta kouzelná osoba sama a k refrénu jsme se přidali všichni. Pak, když už chtěli všichni jít spát, jsem řekla tu nesmělou větu "Ještě chvilku zpívej," a nad žhavé uhlíky se vznesla melodie Vlasty Redla spolu s 'ony na foukací harmoniku (jak to zládá obojí najednou jsem nikdy nepochopila).
Několikrát jsem té osobě řekla, že hraje ještě líp, než je originál, ale ona jen mávla rukou a zasmála se. Že já prý bubnuju úžasně a že budu chybět u dalších táboráků. Že to beze mě nebude ono.
Na to myslím, když vidím tmavé oči, o pár centimetrů výš než ty moje a tisknu ruku boha hudby.
"Tak zase za rok," říká a já se snažím přes ten knedlík v krku dostat trochu smysluplnou větu.
"Budu se těšit," odpovídám, "Přivezu cajon." Směje se a ještě naposledy mává. Ale neřeknu: "Budeš mi chybět. Ještě chvilku mi zpívej."
Bojím se toho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 16. srpna 2014 v 18:26 | Reagovat

Krásně napsané. Málokterá píseň ve mě evokuje různé myšlenky, vzpomínky na minulost, či na zážitky anebo deprese. Právě písně, které člověka neomrzí, dodávají mu vnitřní sílu a nějakým zvláštním způsobem ho pozitivně poznamenají, považuji za ty nejsilnější a nejlepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama